איך לבדוק אם אתר אינטרנט עובד בוורדפרס?

וורדפרס היא הפלטפורמה האידיאלית להפעלת כמעט כל סוג של אתר אינטרנט, היא פועלת עבור אתרי אינטרנט ארגוניים, בלוגים אישיים, אתרי פורטפוליו לפרילנסרים, אתרי מסחר אלקטרוני ומגזינים מקוונים. כמעט, 65% מהאתרים המדורגים ביותר באינטרנט הידוע פועלים בוורדפרס.

וורדפרס היא ללא ספק אחת ממערכות ניהול התוכן המוכרות ביותר. אתה יכול להשתמש בוורדפרס כדי ליצור פלטפורמות אינטרנט יעילות עם עיצוב נהדר ולספק תוכן בצורה של טקסט ומדיה לקהלים שלך. רמת ההתאמה האישית שוורדפרס מביאה למסיבה והופכת לזמינה למנהל האינטרנט שאינו מתמצא בטכנולוגיה היא אחת הסיבות להצלחתה כמערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר.

הסיבות לגלות אם אתר אינטרנט פועל על וורדפרס או לא יכול להשתנות מקצה אחד של הספקטרום למשנהו. אולי אתה לומד להיות מפתח אינטרנט ורוצה לברר אם תכונות מסוימות ניתן להוסיף לאתר וורדפרס. או אולי אתה יזם אינטרנט ומחפש מפתח אינטרנט מוכשר שיכול להתאים אישית אתרי וורדפרס בשבילך, ואתה נתקל במקרה באתר שיש לו עיצוב נהדר וכמו הרבה.

זה כמעט בלתי אפשרי להבין אם אתר אינטרנט פועל על וורדפרס או לא רק על ידי התבוננות באתר. אם אתה חובב וורדפרס ורוצה לגלות אילו מהאתרים האהובים עליך פועלים על וורדפרס, אז יש לא מעט דרכים לעשות בדיוק את זה.

לפני שנתחיל, זכרו תמיד לגלול למטה לתחתית דף אינטרנט שאתם מעוניינים בו ולחפש "מופעל על ידי וורדפרס". זה נראה די ברור אבל אני נוטה לשכוח את זה מפעם לפעם. למרות שאתרים רבים מסירים זאת, תופתעו לגלות שאתרים רבים בעלי דירוג גבוה בוחרים לשמור אותו.

איך לבדוק אם אתר אינטרנט פועל בוורדפרס

BuiltWith, אפשרות חלופית הדומה ל- IsItWP אלא שהיא מספקת הרבה יותר בדרך של מידע מפורט.

לא רק שהוא מספק את שם מערכת ניהול התוכן שבה משתמש אתר אינטרנט, אלא שהוא מספק פרופיל טכנולוגי מלא של האתר המדובר. הוא מודיע לנו על הווידג'טים שבהם משתמש אתר אינטרנט, על רשתות מסירת התוכן שבהן הוא משתמש כדי להאיץ את זמני הטעינה של האתר, מידע אירוח, אישורי האבטחה שיש לאתר אינטרנט ופרטי מסמכים אחרים. אז BuiltWith היא אופציה נהדרת, אם אתה רוצה לדעת איך אתר אינטרנט מנוהל ואילו כלים הוא משתמש.

IsItWP הוא פשוט, חופשי להשתמש במשאב ואתה יכול להקליד כל כתובת URL של אתר אינטרנט וואלה! אתה תדע אם זה פועל על וורדפרס.

שימוש בתוספים לדפדפן

תוספים בדפדפן שלך יכולים לעשות הרבה בשבילך. נכון לעכשיו, אני משתמש תוספים Chrome שלי כדי לשמור מאות כרטיסיות תוך כדי מחקר נושאים, לקחת צילומי מסך, לעבור חסימת תוכן מבוסס IP ולמצוא את שורות Alexa של אתרי אינטרנט בקלות.

ניתן גם להשתמש בתוסף או בהרחבה של דפדפן כדי לברר אם אתר אינטרנט פועל בוורדפרס. עבור Chrome, אני ממליץ על BuiltWith Technology Profiler שניתן להוריד מחנות האינטרנט של Chrome. ההרחבה מדורגת די גבוה ומסווגת ככלי של מפתח, בצדק.

כל המידע שהיה לך כדי לבקר באתר אינטרנט ולהזין כתובת URL זמין לפי דרישה. עם הרחבה זו אתה רק צריך לבקר באתר אינטרנט, בכל אתר אינטרנט ולהפעיל את ההרחבה כדי להציג את פרטי האתר.

Wappalyzer היא הרחבה נוספת המזהה את מערכת ניהול התוכן של אתר אינטרנט, פועלת גם לזיהוי פלטפורמות מסחר אלקטרוני, מסגרות JavaScript, פרטי שרת ויש לה גישה למספר כלי ניתוח גם כן.

עליך לציין כי כל שלוש הרחבות Chrome מדורגות מאוד ועובדות היטב. נסה להתקין אותם או קרא את המידע בחנות Chrome לפני שתתיישב על אחד מהם. אני לא ממליץ על אף אחד משלושה ספציפיים כי הדרישות של אנשים משתנות. אבל אם אתה רק צריך למצוא את מערכת ניהול התוכן עבור אתרי אינטרנט באופן כללי, כל אחת משלוש הרחבות צריך להיות מספיק.

הרחבות עבור פיירפוקס

ההרחבה BuiltWith זמינה גם עם Firefox, אם אינך משתמש ב- Chrome.

כעת, לאחר שמיציתי את כל הכלים של צד שלישי שניתן להשתמש בהם כדי לגלות אם אתר אינטרנט מפעיל וורדפרס, בואו נראה כיצד ניתן לעשות את אותו הדבר ללא כל עזרה חיצונית.

הצגת קוד מקור

עבור לכל אתר אינטרנט. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר מקור תצוגה. ואתם יכולים לראות מהם האלמנטים השונים שיוצרים אתר אינטרנט.

תבחין בכל קבצי "wp" כמו wp-content או wp-uploads, אשר כמעט כל אתר וורדפרס צריך, כדי לשרת תוכן לקוראים. גם בסוף קוד המקור עבור Colorlib, תבחין כי הוא מפעיל את התוסף W3 אחסון במטמון עם קישור בחזרה לדף ההורדה על WordPress.org עבור התוסף.

אנשים בטוחים יכולים פשוט להוסיף קוד מטעה לאתרי האינטרנט שלהם, אבל אף אחד לא עושה את זה. הצגת קוד המקור וחיפוש קבצי WP וספריות יכולים לאשר אם אתר אינטרנט מפעיל וורדפרס או מערכת ניהול תוכן אחרת.

בעת בדיקת קוד המקור, אתה יכול גם לחפש את תג הגנרטור בחלק הראשי של הקוד. אם זה שם זה צריך להיות משהו כזה,

<meta name="generator" content="WordPress 5.4.3" />

אבל אתרי אינטרנט רבים מוחקים את התג בשל חששות אבטחה, אם כי חששות כאלה אינם מבוססים. הם מאמינים כי ידע של גרסת וורדפרס יכול להפוך את אתרי האינטרנט שלהם פגיעים יותר לניסיונות פריצה. במציאות, זה לא כי זה לעתים רחוקות המקרה כי האקר בודק באופן ידני אתרים לפי גרסה ולאחר מכן לנסות לפרוץ אותם.

כתובות URL של אתר וורדפרס

הצגת קוד המקור עשויה לפעול רוב הזמן, יש לך אפשרות אחרת לרשותכם. באפשרותך להקליד נסה לגשת לשני הדפים הבאים בכל אתר אינטרנט על-ידי הקלדת URLOfTheWebsite.com/wp-login.php או URLOfTheWebsite.com/wp-admin.php. זה אמור לקחת אותך לדף הכניסה של וורדפרס, אם האתר משתמש ב- WP.

אבל אתרי אינטרנט מסוימים משנים את כתובות ה- URL של הכניסה ומנהל WP למטרות אבטחה, כך שזו לא באמת שיטת הוכחה מלאה. כמו כן, ניתן לשנות אפילו את תיקיית תוכן wp לשם אחר. אז בעוד טכניקות אלה הם אמינים למדי, הם לא הוכחה מלאה.

שני קבצים אחרים שתוכל לחפש, על-ידי הוספת צירוף "/רשיון.txt" ו-"/readme.html" לכתובת האתר. ייתכן שיהיה לך מזל ולקבל קצת מידע שימושי באתר כולל הגירסה של וורדפרס, אבל כמה אתרים כולל Colorlib אין רישיון וקבצי readme.

שוב, אנשים עושים את זה מסיבות ביטחוניות או שהם חושבים שזה פשוט לא הכרחי. באופן אישי, אני מעדיף את ההיגיון האחרון, מנקודת המבט של בעל האתר זה לא משרת שום מטרה.

אולי יעניין אותך גם: פוסטים שדומים לאיך לבדוק אם אתר אינטרנט עובד בוורדפרס?
בדף זה