מהי בדיקת אלפא? תהליך, דוגמה

בדיקת אלפא היא סוג של בדיקות תוכנה שבוצעו כדי לזהות באגים לפני שחרור מוצר התוכנה למשתמשים האמיתיים או לציבור. זהו סוג של מבחן קבלה. המטרה העיקרית של בדיקות אלפא היא לחדד את מוצר התוכנה על ידי מציאת ותיקון באגים שלא התגלו באמצעות בדיקות קודמות.

בדיקות אלפא מבוצעות בדרך כלל על ידי מהנדסי תוכנה פנימיים או צוות QA. זהו שלב הבדיקה הסופי לפני שהתוכנה משתחררת לעולם האמיתי.

מי מעורב בבדיקות אלפא?

לבדיקת אלפא יש שני שלבים,

 1. השלב הראשון של הבדיקה נעשה על ידי מפתחים פנימיים. הם משתמשים במאתרי באגים בסיוע חומרה או בתוכנת מאתר באגים. המטרה לתפוס חרקים במהירות. בדרך כלל בזמן בדיקת אלפא, בודק ייתקל בשפע של באגים, קריסות, תכונות חסרות, ומסמכים.
 2. בעוד השלב השני של בדיקות אלפא נעשה על ידי צוות QA תוכנה, לבדיקות נוספות בסביבה. זה כרוך הן קופסה שחורה והן בדיקות קופסה לבנה .

אז, בדיקות אלפא ניתן לדמיין כיישום מקוון שאינו מוכן לחלוטין לשימוש אבל נפתח כדי לקבל קצת משוב ראשוני.

דוגמה לתהליך בדיקת אלפא

בדרך כלל, בדיקת אלפא מתבצעת בסביבת מעבדת הבדיקה במערכת נפרדת. בטכניקה זו, מנהל הפרויקט משתף פעולה עם היזם כדי להגדיר יעדים ספציפיים לבדיקות אלפא, ולשלב את התוצאות בתוכניות פרוייקט מתפתחות.

כמו בדיקות אלפא כזה נעשה על אב טיפוס, בדיקות אמינות מעמיקות, בדיקות התקנה, ובדיקות תיעוד ניתן להתעלם.

בדיקת אלפא טובה חייבת להיות תוכנית בדיקה מוגדרת היטב עם מקרי בדיקה מקיפים. פעילויות שונות המעורבות בבדיקות אלפא הן פגמים ברישום, תיקון פגמים, בדיקה חוזרת, מספר איטרציות וכו '.

למרות שבדיקת אלפא אינה פונקציונלית לחלוטין, צוות QA חייב לוודא כי כל מה שנמצא בהישג יד צריך להיבדק ביסודיות, במיוחד אלה אשר צריך להישלח ללקוח.

עבור שיטות עבודה מומלצות, צוות QA צריך לאסוף מוקדם את כל המידע הנוסף כמו משוב שימושי על קוד אחסון שלב אלפא, מראה ותחושה של התוכנה, ערכת ניווט, וכו '.

כמו כן, מומלץ לשלוח דואר אלקטרוני ללקוח המצטט את כל הפרטים אודות הבדיקה כדי ליידע את הלקוח על מצבה הנוכחי של התוכנה.

חברות אחסון אתרים מומלצות

כיצד לבצע בדיקות אלפא

כדי לבצע בדיקות אלפא ביעילות לבדיקת תוכנה, עלינו לסקור תחילה את מפרט העיצוב ואת הדרישות הפונקציונליות, ולאחר מכן לפתח תוכנית בדיקה מקיפה ומקרי בדיקה, לאחר מכן לבצע את תוכנית הבדיקה על מנת למצוא פגמים ביומן ולתקן פגמים אלה ולבסוף לבדוק מחדש ברגע שהבעיות נפתרות לתפקוד חלק של התוכנה.

היתרון של בדיקות אלפא

 • תובנה טובה יותר על אמינות התוכנה בשלביה המוקדמים
 • פנה את הצוות שלך לפרוייקטים אחרים
 • צמצם את זמן האספקה לשוק
 • משוב מוקדם עוזר לשפר את איכות התוכנה

תקציר

 • בהנדסת תוכנה, בדיקת אלפא היא גרסה מוקדמת של מוצר תוכנה
 • מטרת בדיקות אלפא היא לערב את הלקוח עמוק בתהליך הפיתוח
 • בדיקת אלפא טובה חייבת להיות בעלת תוכנית בדיקה מוגדרת היטב עם מקרי בדיקה מקיפים
 • הוא מספק תובנה טובה יותר על אמינות התוכנה בשלביה המוקדמים
אולי יעניין אותך גם: פוסטים שדומים למהי בדיקת אלפא? תהליך, דוגמה
  בדף זה